
április.11. 19 óra
„Pincétől a padlásig” - VILLASÉTA Bajor Gizi egykori otthonában
Bajor Gizi, a Nemzeti Színház egykori dívája az 1930-as évektől a XII. kerület akkor még csöndes és városszéli egyik utcájában egy kétszintes villában élt, egy óriási kert közepén. Mindez ma is áll, a Színészmúzeumnak ad helyet. A közel ezer négyzetméternyi épületnek a nagyközönség előtt eddig rejtett tereit fedezhetik fel programon résztvevők. (Figyelem! A négy emeletet sok lépcsőzéssel járjuk be!)
Regisztráció szükséges! (szebenyi.agnes@oszmi.hu)
Belépő: 3000 Ft
április 15. 15 óra
Várdafeszt// Sajtóbeszélgetés
A Magyar Színházak 37. Kisvárdai Fesztiválja programismertetője
Fellép a Magyarkanizsai Udvari Kamaraszínház társulata
Részlet a " Karády és a szerelem - Ujszászy és a világ "című előadásból
A belépés ingyenes. Regisztráció szükséges! (cseko.valeria@oszmi.hu)
április 16. 15 óra
Villakoncert
Johann Sebastian Bach: g-moll szólószonáta hegedűre, BWV1001 I., Adagio, II. Fuga Claude Debussy: g-moll hegedű-zongora szonáta Maurice Ravel: Couperin sírja- I. Prelude, II. Fuga, IV. Rigaudon Cesar Franck: A-dúr hegedű-zongora szonáta
Közreműködik:
Farkas Boglárka Fischer Annie-ösztöndíjas hegedűművész és Souhei Yamagani zongoraművész
Belépő: 1500 Ft
április 25. 15 óra
Az örök Cyrano” – 110 éve született Szabó Sándor
Szabó Sándorra, a huszadik század egyik legjelentősebb magyar színművészére emlékezünk. A Nemzeti Színházban kezdte pályáját 1937-ben, ám a második világháború után vidékre száműzték, majd büntetésből csak az Úttörő Színházban és a Magyar Néphadsereg Színházában szerepelhetett. Az 1956-os forradalom után az Amerikai Egyesült Államokban folytatta színészi karrierjét. Húsz év után hazatért – Pécsett a Vígszínházban és a Madách Színházban láthatta a közönség. Születésének 110. évfordulóján fia, az Amerikai Egyesült Államokban élő Szabó Barna néhány ritka dokumentumot, az édesapjáról mintázott herendi porcelán Cyrano-szobrot és a művész Kossuth-díját ajándékozza az Országos Színháztörténeti Múzeum és intézetnek.
A relikviákat Szabó Barna Magyarországon élő unokahúga adja át.
Közreműködik: Gajdó Tamás színháztörténész és Hegedűs D. Géza színművész
A belépés ingyenes. Regisztráció ajánlott! (szebenyi.agnes@oszmi.hu)
április 26. 10 óra
Fényből szőtt mesék - HAMUPIPŐKE
Sorozatunk elsősorban óvodáskorú gyerekek és szüleik számára kínál kellemes perceket egy-egy szombat délelőtt, mely során a mesék és a muzsika világában barangolunk.
Közreműködik: Kecskés Karina színművész, drámapedagógus és Fehérváry Lilla előadóművész
Belépő: 1500 Ft (3 év alatt ingyenes) Regisztráció szükséges! (gidro.katalin@oszmi.hu)
április 30. 17 óra
Vetítéses előadás // Bátyám, TAHI TÓTH LÁSZLÓ (1944-2018)
Közreműködik: Tahi-Tóth Gábor
„A hétgyermekes művészcsaládban talán mi ketten voltunk Lacival a legközvetlenebb kapcsolatban, az együtt töltött több mint 65 év alatt nagyon sok közös programunk és élményünk volt. Laci bátyám, aki kivételes tehetségű Érdemes- és Kiváló művész, Jászai- és Kossuth díjas színész volt, több mint 50 évig volt a Vígszínház tagja, számtalan nagysikerű szerep megformálója a televízióban és a mozivásznon is, szinkronszerepeiről nem is beszélve, magánéletében nagyon szerény és visszahúzódó ember volt.
Laci még főiskolás korában betanított nekem egy Petőfi verset, olyan sikerrel, hogy megnyertem vele az iskolai szavalóversenyt. Több verset úgy tanultam meg tőle, amikor a szomszéd szobában hangosan memorizálta…Mivel a családban – Laci után – két öcsém is színész lett, így gyakran kérdezték tőlem: - Te nem akartál színész lenni? – Én Nobel díjas biológus leszek! – válaszoltam egyetemistaként nagy mellénnyel.
Aztán végül gimnáziumi tanár és DJ lett belőlem, ahol szintén kiélhettem a genetikus előadókészségemet. Sajnos csak most jutottak el hozzám Laci bátyám festményei és rengeteg színészfotója. A családi képek mellett, soha nem látott képeket szeretnék bemutatni, bátyámmal kapcsolatos személyes élményeimmel fűszerezve.”
Belépő: 1500 Ft Regisztráció szükséges! (szebenyi.agnes@oszmi.hu)
Új kiállítás a Bajor Gizi Színészmúzeumban:
Tompos Kátya
(1983–2024)
A kiállítás megtekinthető:
2025. február 28. és szeptember 28. között szerdától vasárnapig 10 és 18 óra között.
További kiállítások a Bajor Gizi Színészmúzeumban:
Magyar nyelvű színjátszás Petőfi korában 1823–1849
Kulisszák között – Az olvasópróbától a premierig
Helyszín: 1124 Budapest, Stromfeld Aurél út 16.
A kiállítások megtekinthetők szerdától vasárnapig 10 és 18 óra között.